samsung a jeho nové vlajkové lodě: galaxy s9 a s9 +

 
 
Úvod > Blog > Samsung a jeho nové vlajkové lodě: Galaxy S9 a S9 +
 

Samsung a jeho nové vlajkové lodě: Galaxy S9 a S9 +

Samsung představil nové smartphony z řady Galaxy: menší S9 a větší S9 +. Modely postavil na úspěchu loňské edice S8 a přidal pár vylepšení. Celkový dojem? Jeden z nejlepších a nejkrásnějších Androidů na trhu.

Kvůli velmi podobné konstrukci se S9 a S8 na první pohled vůbec neliší. To však není problém, protože design patří k jejich hlavním přednostem.

 

Zaujme inteligentní skenování obličeje

Infinity displej je vyroben SuperAMOLED technologií a zabírá více prostoru na přední straně díky užším rámečkem.

Velkou novinku si Samsung připravil pro vášnivé fotografy. S9 + poprvé disponuje duálním zadním foťákem s rozlišením 13 Mpx. Oba snímače jsou vybaveny optickou stabilizací obrazu. Dobrou zprávou jsou také nové stereo reproduktory, které se již v smartphonech této kategorie staly standardem.

Biometrická výbava obsahuje snímač otisků prstů na zadní straně a skener duhovky. Zajímavou funkcí je jejich kombinace. Inteligentní skenování obličeje vyhodnotí okolní podmínky a rozhodne se, zda pořídí oko nebo tvář. Mobil si tak odemknete rychlejší a bezpečnější i při horším světle. Na této technologii Samsung opravdu zapracoval.

 

Nevýhodou je slabá výdrž baterie

Výdrž baterie patří k největším mínusem nových modelů. Nepotěší hlavně těch, kteří mobil používají často. Baterka vydrží na jedno nabití asi 24 hodin . Při intenzivním používání ji budete muset dobíjet alespoň dvakrát v průběhu dne.

Baterii dávají nejvíce zabrat displej a procesor Exynos, který potřebuje na hladký provoz více energie než jeho předchůdci.

Navzdory tomuto negativu se modely Samsung Galaxy S9 a S9 + řadí ke kvalitním smartphonem. Loňský design doplňují vylepšené funkce a výkonný hardware .