5 tipů, jak si zabezpečit data v telefonu

 
 
Úvod > Blog > 5 tipů, jak si zabezpečit data v telefonu
 

5 tipů, jak si zabezpečit data v telefonu

Fotky, videa, smsky, kontakty, e-maily, historie prohlížeče. Umíte si představit, že se tyto údaje z vašeho mobilu dostanou do cizích rukou?

Ochrana dat je vždy aktuální téma. Uživatelé smartphonů si často neuvědomují rizika, která přináší nezabezpečený mobil.

Co můžete udělat, abyste o svá data nepřišli?

1. Displej si uzamkněte opravdu bezpečně

Moderní biometrická výbava zahrnuje odblokování otiskem prstu nebo sítnicí . Dává vám jistotu, že se k datům dostanete jedině vy. Pokud takové funkce v mobilu nemáte, použijte alespoň vzor na odemknutí displeje. Ideální takový, který nezačíná v rohu a je aspoň trochu složitější.

2. Používejte jedinečné hesla

Stejné heslo na Facebook, Gmail a dalších 10 aplikací? Koledujete si o problém. Nejlepší je používat originální hesla , které se liší co nejvíce. Neukládejte si je v prohlížeči a pokud je to možné, nikdy se nepřihlašujte v cizím mobilu. Jinak nemáte data a jejich zpracování pod kontrolou.

3. Zálohujte data

Některá data z mobilu by vám vůbec nechyběly. Jiné nechcete ztratit za žádnou cenu. Pravidelné zálohování na kvalitním úložišti je jednoduchý způsob, jak zvýšit ochranu údajů. Nepřijdete o ně ani při krádeži či ztrátě zařízení.

4. Stáhněte si antivirus

Spolehlivé antivirové aplikace seženete i zdarma . Zabráníte nejen zneužití, ale i poškození dat. O bezpečnost smartphonu se vyplatí postarat na více úrovních a antivirus patří k pojistkám, které by v mobilu neměly chybět.

5. Přihlaste se pouze na zaheslované Wi-Fi

Jak často se přihlašujete na free Wi-Fi? Bezplatné připojení neláká jen vás, ale i šikovného hackera. Pokud využíváte takovou síť, vyhněte se nezajištěným stránkám a nezadávejte hesla. V mobilu máte cenné a citlivé údaje, které nechcete takto zbytečně předat nepovolané osobě.